• Zespół Badawczy Prawa Komunikacji Elektronicznej

Zespół Badawczy Prawa Komunikacji Elektronicznej
    Prowadzone w ramach zespołu badawczego badania obejmują zagadnienia dotyczące organizacji i funkcjonowania organów administracji oraz zagadnienia dotyczące  postępowań administracyjnych przeprowadzanych przez krajowe organy   regulacyjne z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.  Analiza obejmuje procesy automatyzacji, robotyzacji i sztucznej inteligencji w obszarze prawa prywatnego i publicznego. Ponadto, zespół badawczy zajmuje się m.in. problematyką: zastosowania środków komunikacji elektronicznej w administracji publicznej, cyberbezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, bezpieczeństwa sieciowego, ochrony danych osobowych przetwarzanych w systemach teleinformatycznych, znaczenia e-administracji i e-usług w obrocie prawnym.

nauki prawne

dr hab. prof. US Aleksandra Monarcha-Matlak, e-mail: aleksandra.monarcha-matlak@usz.edu.pl

dr Przemysław Zdyb,  e-mail : przemyslaw.zdyb@usz.edu.pl

mgr Dominika Skoczylas, email : dominika.skoczylas@usz.edu.pl